طراحی کابینت با تری دی مکس

امروزه نرم افزارهای متعددی برای طراحی کابینت وجود دارد مانند:Archicad ، Kitchendraw و 3Dmax و … که هر کدام از این نرم افزارها امکانات خاص خود را دارند که به طراح کمک می کند بتواند تمام ریزه کاری طرح را اجرا کند. به طور کلی اجرای کابینت در دو مرحله طراحی و نصب کابینت انجام می شود. نکاتی را درباره آموزش طراحی کابینت برای شما عنوان می کنیم برای طراحی کابینت در مرحله اول باید فضای مورد نظر اندازه گیری شود و پلان آن انجام شود سپس ترسیم طرح اولیه که پیش طرحی برای مشتری است، که اصول فنی و نظر مشتری را روی آن اعمال می کنیم. در واقع پیش طرح برای ایجاد ذهنیت قبلی از طرح اجرایی برای مشتری است. طرح نهایی را با نرم افزار مورد نظر اجرا می کنیم و در اختیار سازنده قرار می دهیم بعد از ارائه طرح نهایی به سازنده آن با توجه به جنس و نوع انتخابی کابینت بدنه کابینت، در و صفحه و دیگر قسمت ها را با توجه به اندازه های داخل عملیات برش کاری را انجام می دهد و در انتها به مرحله لبه چسبانی، سوراخ زنی و شیار زنی و … می رسد. تکه های برش خورده را مونتاژ  کرده و هماهنگی و انتقال و نصب کار انجام می شود. مراحل ساخت کابینت به نظر ساده می آید ولی کار پیچیده است.

نحوه طراحی کابینت با تری دی مکس

یکی از بهترین نرم افزارهای طراحی کابینت، طراحی کابینت با تری دی مکس است. پس از قرار دادن فایل های اسکریپت در پوشه scripts و اضافه کردن منوی آن در تری دی مکس محیط آن را در عکس های زیر میتوانید ببینید. فقط کافی است که ابعاد و مشخصات کابینت مورد نظرتان را وارد کرده و سپس دکمه create را بزنید تا کابینت بسازد طراحی کابینت با تری دی مکس امکان قرار دادن سینک ظرفشویی یک و دو قلو روی کابینت است و نیازی به وارد کردن  آبجکت و boolean یا subtract و … نیست. حتی پس از ساخته شدن کابینت هم میتوان اعداد آن را تغییر دهید یا به Editable Poly تبدیل کنید و روی آن کار کنید. طراحی کابینت با تری دی مکس می توان انواع دستگیره کابینت، نوع کابینت (بالا یا پایین) جهت بازشو و تعداد کشو کابینت و جهت و … را یکجا میتوان تعیین کرد.

در شرکت آرین آرایه طرح کابینت آشپزخانه ابتدا توسط طراحان حرفه ای به صورت سه بعدی طراحی می شود و پس از انجام اصلاحات مورد نظر مشتری و تایید نهایی او ساخت کابینت و سپس نصب آن انجام می شود.